Atmintinės miško savininkui


Miško savininko pagrindinės teisės ir pareigos - tai nedidelis lankstinukas, kuriame pateiktos Miškų įstatyme ir Privačių miškų tvarkymo ir naudojimo nuostatuose nustatytos svarbiausios privataus miško savininko teisės ir pareigos, o taip pat kita svarbi informacija, kurią pravartu žinoti kiekvienam miško savininkui, nepriklausomai nuo to kokio dydžio yra jo miško valda.

Ką turi žinoti miško savininkas, iškirtęs mišką - tai miško atkūrimo atmintinė, kurioje ganėtinai detaliai išdėstyta visa iškirsto miško atkūrimo eiga pradedant nuo klausimo, kodėl mišką būtina atkurti laiku ir baigiant atsakymais į klausimus kada miškas laikomas atkurtu ir ko negalima pamiršti atkūrus mišką. Atmintinėje pateikiamos želdinių ir žėlinių tankio, tikslinių medžių rūšių pagal augavietes ir miškų grupes lentelės, taip pat nuorodos į susijusius teisės aktus. Ši atmintinė pirmiausia naudinga kiekvienam miško savininkui, kuris iškirto ar ruošiasi kirsti savo mišką plynai.

Miško kirtimai - lankstinukas, kuriame pagal naująsias Miško kirtimų taisykles yra pateikiama glausta informacija miško savininkams, norintiems savo valdoje vykdyti kokius nors medžių kirtimus. Čia apžvelgti pagrindiniai, ugdomieji, sanitariniai ir specialieji miško kirtimai, leidimų kirsti mišką gavimo tvarka, taip pat surašyti laikotarpiai, kuomet miško kirtimai draudžiami ar ribojami.

Miškų apsauga - pagrindinius miškų sanitarinės ir priešgaisrinės apsaugos reikalavimus apžvelgiantis nedidelės apimties lankstinukas, skirtas kiekvienam miško savininkui. Be sanitarinės apsaugos patarimų čia galima rasti informaciją apie priešgaisrines juostas ir jų įrengimą, taip pat reikalavimus, kaip elgtis miške gaisrams kilti palankiu laikotarpiu.VĮ Valstybinių miškų urėdija
Trakų regioninis padalinys

Miškininkų g.8, Rubežių k., LT-21143 Trakų raj.
Įmonės kodas 132340880
PVM kodas LT323408811

Tel. 528-32306
Faksas 528-32307
El.paštas

Darbo laikas I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15
Pietų pertrauka 11.30-12.15