Naujienos


Sveikinimas tarptautinės Miškų dienos proga

Simboliška, kad iškart po pavasario lygiadienio ir Žemės dienos, kovo 21 d. visame pasaulyje pažymima Tarptautinė miškų diena.

Miškai užima apie trečdalį viso mūsų planetos sausumos ploto. Manoma, jog pasaulio miškuose gyvena apie pusė visų mokslui žinomų organizmų rūšių. Miškų biologinė įvairovė yra viena didžiausių iš visų ekosistemų. Miškai taip pat švelnina klimatą, grynina orą, mažina taršą, saugo nuo potvynių ir erozijos, veikia kaip natūralūs vandens filtrai. Vis didesnę svarbą įgauna nemedieninės miškų funkcijos. Dėl to pasaulinė bendruomenė raginama ypatingai branginti ir tausoti šį Žemės turtą.

Pasaulinės miškų dienos paminėjimo tikslas - atkreipti dėmesį į visų pasaulio miškų svarbą ir reikšmę mūsų planetai. Šia proga siekiama kalbėti apie miškų ir medžių naudą, svarbą visuomenės gerovei, stiprinti žmonių ryšį su gamta ir miškais, susimąstyti apie miškų naudojimo problemas.

2018 metų akcentas - miškai ir tvarūs miestai. Miestuose gyvena tiek daug žmonių, kaip niekada anksčiau. Jungtinės Tautos, kurių iniciatyva pradėta minėti Tarptautinė miškų diena, šiemet kviečia visus pasirūpinti ypatingai tais miškais, kurie yra miestuose ir urbanizuotose teritorijose ar šalia jų, bei prisidėti prie to, kad mūsų miestai taptų žalesni, sveikesni, kad juose būtų laiminga gyventi: International day of Forests 2018

Mes galim pasidžiaugti, kad didžiausi Lietuvos miestai - Vilnius, Kaunas, Klaipėda yra išties žali ir pasižymi miškų bei parkų gausa, o mūsų šalies miškingumas pastaraisiais dešimtmečiais nuosekliai didėjo ir šiuo metu siekia 33,5 proc. šalies teritorijos.

Valstybės įmonė Valstybinių miškų urėdija, patikėjimo teise valdanti šalies valstybinus miškus, siekia įgyvendinti atsakingą ir tausojančią miškų politiką, subalansuoti aplinkosaugines, socialines ir ekonomines miškų funkcijas, užtikrinti gerą valstybinių miškų būklę. Sveikiname su Tarptautine miškų diena ir kviečiame visus, neabejingus miškams, savo darbais prisidėti prie jų išsaugojimo, puoselėjimo ir gausinimo.

 

VĮ Valstybinių miškų urėdijos direktorius
Marius Pulkauninkas

2018 03 21


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Trakų regioninis padalinys

Miškininkų g.8, Rubežių k., LT-21143 Trakų raj.
Įmonės kodas 132340880
PVM kodas LT323408811

Tel. 528-32306
Faksas 528-32307
El.paštas

Darbo laikas I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15
Pietų pertrauka 11.30-12.15