Miškų sertifikavimas


Miškų sertifikavimas - vienas iš būdų pasauliniu mastu išsaugoti miškus ar atkurti sveikas ir vientisas miškų ekosistemas. Sertifikavimas - tai priemonė, siūlanti sprendimus, siekiant balanso tarp ekonominių poreikių patenkinimo ir miškų išsaugojimo. Teisingai valdomas miškas privalo atitikti aplinkosauginius, socialinius ir ekonominius standartų aspektus: užtikrinti ilgalaikį medienos šaltinio išlikimą bei produktyvumą, įgyvendinti biologinės įvairovės išsaugojimui svarbias priemones ir kt. Miškų sertifikavimas reiškia jų saugojimą, skatinant atsakingą miškų naudojimą ir atkūrimą.

VĮ Trakų miškų urėdija 2003 m. vasario mėn. su Danijos bendrove „Nature, Ecology and People Consult" (NEPCon) pasirašė Miškų tvarkymo sertifikavimo paslaugų sutartį pagal kurią NEPCon įsipareigojo atlikti VĮ Trakų miškų urėdijos patikėjimo teise valdomų ir naudojamų valstybinių miškų (30 tūkst. ha) tvarkymo sertifikavimą bei kasmetines revizijas. Baigusi miškų sertifikavimo darbus, vertinimo komanda pateikė išvadą, kad VĮ Trakų miškų urėdijos patikėjimo teise valdomų valstybinių miškų tvarkymas atitinka gero ūkininkavimo miške Forest Stewardship Council® patvirtintu Principų ir Kriterijų dvasią ir turinį.

Todėl 2004 m. rugsėjo mėnesį Trakų miškų urėdijai buvo įteiktas FSC® miškų tvarkymo sertifikatas.

Pagal FSC reikalavimus miškų urėdijoje atliekamas kasmetinis auditas, kurio metu tikrinama, ar ištaisyti neatitikimai, kurie buvo nustatyti prieš tai atlikto audito metu.
2009 ir 2013 m. atlikta pakartotina miškų resertifikacija, po kurios VĮ Trakų miškų urėdijai sertifikato galiojimas buvo pratęstas.
 

 
                                                                                       

 

 

 

 

 

 

 

 


 

 

 VĮ Valstybinių miškų urėdija
Trakų regioninis padalinys

Miškininkų g.8, Rubežių k., LT-21143 Trakų raj.
Įmonės kodas 132340880
PVM kodas LT323408811

Tel. 528-32306
Faksas 528-32307
El.paštas

Darbo laikas I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15
Pietų pertrauka 11.30-12.15