Naujienos


Visuomenei pristatytas naujas rekreacinis objektas

Šeštadienį , rugsėjo 16 dieną,  Trakų miškų urėdijoje buvo pristatytas naujas rekreacinis objektas „Trakų krašto miškų parkas". Atidaryme dalyvavo Aplinkos ministras Kęstutis Navickas, Trakų rajono savivaldybės merė Edita Rudelienė, Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius, jaunieji miško bičiuliai „Verkniukai"  bei Trakų miškų urėdijos miškininkai su šeimomis.

 Trakų miškų urėdas Vygantas Mierkis sveikindamas atvykusius svečius ir dalyvius, pristatė naująjį objektą, papasakojo apie jo  įkūrimo idėją ir įteikė padėkos raštus jaunajam skulptūrų meistrui Mindaugui Vyšniauskui bei jo pagalbininkui Vaclovui Strazevičiui. Ropėjų girininkas Kęstutis Mikulskas ir apsaugos inžinierius Vaidotas Pauželis svečiams ir renginio dalyviams  vaizdžiai perteikė parke esančių skulptūrų prasmę, išsamiai papasakojo apie Trakų miškų urėdijos valdomus miškus, saugomas teritorijas bei priminė koks svarbus miškininko vaidmuo saugant, prižiūrint ir ugdant miškus. Renginiui įpusėjus Aplinkos ministras Kęstutis Navickas padėkojo Trakų miškininkams už šaunius ir prasmingus darbus, pasveikino su profesine švente. Trakų rajono merė Edita Rudelienė ir Trakų rajono savivaldybės administracijos direktorius Darius Kvedaravičius pasidžiaugė, kad miškininkai padeda puoselėti ir grąžinti Trakų rajoną, ir taip pat pasveikino visus esančius miškininkus su profesine švente.

Parko  įkūrimo tikslas - supažindinti visuomene su miškininko profesija, miškininkų rūpesčiais bei  darbais, kurie atliekami nepaisant oro sąlygų. Šio objekto lankytojai  sužinos kokius darbus miškininkai dirba pavasarį ir vasarą, ką veikia rudenį ir žiemą, kada ir kodėl reikia kirsti, retinti ar ugdyti mišką bei kam reikia saugoti nykstančias augalų, gyvūnų ar paukščių rūšis. Objektas bus papildytas dendroparku,  kur lankytojai turės galimybę susipažinti su įvairių rūšių augalais, kurių spalvų gama atspindės metų laikus.    

Parkas  įkurtas Ropėjų girininkijos teritorijoje, 26 kelio Vilnius - Druskininkai kilometre. Patogus privažiavimas, tvarkinga aplinka, meniškos skulptūros, informatyvūs stendai lankytojus priviliojo dar net  nespėjus pilnai užbaigti objekto tvarkymo darbų. Todėl tikimasi, kad dar vienas miškininkų darbas bus  prasmingas, reikalingas ir teiks visuomenei didelę naudą.

Pristatymas per panorama

 

TMU informacija

2017 09 18


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Trakų regioninis padalinys

Miškininkų g.8, Rubežių k., LT-21143 Trakų raj.
Įmonės kodas 132340880
PVM kodas LT323408811

Tel. 528-32306
Faksas 528-32307
El.paštas

Darbo laikas I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15
Pietų pertrauka 11.30-12.15