Miškų sanitarinė apsauga


Vienas iš pagrindinių tiek valstybinių miškininkų, tiek privačių miškų savininkų ūkininkavimo miške uždavinių - vykdyti miško sanitarinę apsaugą. Siekiant auginti sveikus medynus, reguliuoti ligų ir kenkėjų skaičių, vykdyti jų masinio dauginimosi prevenciją ar juos naikinti, būtina vykdyti eilę priemonių, nustatytų Miško sanitarinės apsaugos taisyklėse. Miškų urėdija kasmet parengia ir suderina su Valstybinės miškų tarnybos specialistais Miškų sanitarinės būklės pagerinimo priemonių planą, kuris yra griežtai vykdomas. Šiame plane yra nustatomas visiems metams kompleksas darbų, tokių kaip biologinės, fizinės, mechaninės, cheminės ir kitos miško sanitarinės apsaugos priemonės.
Kasmet vasario mėn. iškeliama apie 400 vnt. inkilų, remontuojami ir atnaujinami seni inkilai, aptveriama apie 100 skruzdėlynų. Kovai su žievėgraužiu topografu kasmet iki kovo vidurio išdėstoma vabzdžiagaudė mediena. Eglės kirtavietėse kabinamos feromoninės gaudyklės, kurios kas savaitę išvalomos, pašalinant sugautas kinivarpas. Siekiant, kad naujose pušies kirtavietėse sumažėtų pušinių straubliukų, kasamos duobelės, į kurias dedami šviežios žievės gabalėliai pušiniams straubliukams privilioti. Vienas pagrindinių uždavinių, - medynų stebėjimas. Atsiradus pakenkimams, vykdomi ištisus metus nustatyta tvarka vykdomi savalaikiai sanitariniai kirtimai.
Labai yra svarbu, kad ir privačių miškų savininkai savalaikiai taikytų miško sanitarines apsaugos priemones. Juk miško kenkėjams valstybinių ar privačių miškų ribos neegzistuoja. Tiek valstybiniams miškininkams, tiek privačių miškų savininkams laiku taikant nustatytas sanitarinės apsaugos priemones, pavyks sustabdyti kenkėjų antplūdžius ir išsaugoti sveikus ir našius šalies miškus.
 
 
 


VĮ Valstybinių miškų urėdija
Trakų regioninis padalinys

Miškininkų g.8, Rubežių k., LT-21143 Trakų raj.
Įmonės kodas 132340880
PVM kodas LT323408811

Tel. 528-32306
Faksas 528-32307
El.paštas

Darbo laikas I-IV 7.30-16.30, V 7.30-15.15
Pietų pertrauka 11.30-12.15